LADDAR

PROGRAM

OBS! Tiderna uppdateras! Håll koll här!

Programmet sorterat efter SPORT – Programmet sorterat efter TID

Aikido lördag 10–16 träning, uppvisningar
Aikido söndag 10–16 träning, uppvisningar
Blandade uppvisningar lördag 16–18 uppvisningar från flera av deltagarna i festivalen!
Boxning lördag 11–13 prova-på
Boxning söndag 10–12 prova-på
Boxning söndag 13–16 matcher
HEMA lördag 10–12 uppvisningar, prova-på
HEMA lördag 15–16:30 uppvisningar, prova-på
HEMA söndag 11–14 uppvisningar, prova-på
Judo lördag 12–13 prova-på
Judo lördag 13–15 mixad lagtävling för ungdomar från Stockholmsklubbar U15/U18
Judo lördag 15–16 prova-på
Judo söndag 11–13 08-randori (samträning mellan Stockholmsklubbar)
Judo söndag 13–14 prova-på
Jujutsu söndag 12–16 läger, uppvisning, prova-på Ju Shin Jutsu
Kickboxning lördag 10–15 tävling: Swedish Open Kickboxing Championships
Kickboxning söndag 10–13 tävling: Swedish Open Kickboxing Championships
Kyudo lördag 13–17 Svenska Cupen deltävling 1 och kyugradering, landslagsuttagning
Kyudo söndag 11–17 uppvisningar, presentation av kyudo och kyudoklubbarna, prova-på
Submission Wrestling lördag 12–15 tävling final SSWL
Taekwondo lördag 12–14 träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
Taekwondo lördag 16–18 träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
Taekwondo söndag 10–12 träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
Taekwondo söndag 13–15 träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
Taido lördag 11–14 uppvisning, prova-på
Taido söndag 10–14 uppvisning, prova-på
Thaiboxning lördag 15–18 tävling: Festival fights
Wushu & Kung Fu lördag 09:15–09:45 Stockholm Kung fu festival-uppvisningar
Wushu & Kung Fu söndag 10–12 träningsläger, prova-på
Wushu: Sanda fredag 16–19 träning
Wushu: Sanda lördag 09–12:30 tävling: Nordic Open Wushu Championships
Wushu: Sanda lördag 13:30–18 tävling: Nordic Open Wushu Championships
Wushu: Taolu fredag 16–19 träning
Wushu: Taolu lördag 09–18 tävling: Nordic Open Wushu Championships
Wushu: Tuisho lördag 12:30–13:30 tävling: Nordic Open Wushu Championships

 

 

Programmet sorterat efter TID – fredag lördag söndag

FREDAG    
16–19 Wushu: Sanda träning
16–19 Wushu: Taolu träning
LÖRDAG    
09:15–09:45 Wushu & Kung Fu Stockholm Kung fu festival-uppvisningar
09–12:30 Wushu: Sanda tävling: Nordic Open Wushu Championships
09–18 Wushu: Taolu tävling: Nordic Open Wushu Championships
10–12 HEMA uppvisningar, prova-på
10–15 Kickboxning tävling: Swedish Open Kickboxing Championships
10–16 Aikido träning, uppvisningar
11–13 Boxning prova-på
11–14 Taido uppvisning, prova-på
12:30–13:30 Wushu: Tuisho tävling: Nordic Open Wushu Championships
12–13 Judo prova-på
12–14 Taekwondo träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
12–15 Submission Wrestling tävling: final SSWL
13:30–18 Wushu: Sanda tävling: Nordic Open Wushu Championships
13–15 Judo mixad lagtävling: ungdomar från Stockholmsklubbar U15/U18
13–17 Kyudo Svenska Cupen deltävling 1 och kyugradering, landslagsuttagning
15–16 Judo prova-på
15–16:30 HEMA uppvisningar, prova-på
15–18 Thaiboxning tävling: Festival fights
16–18 Blandade uppvisningar uppvisningar från flera av deltagarna i festivalen!
16–18 Taekwondo träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
SÖNDAG    
10–12 Boxning prova-på
10–12 Taekwondo träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
10–12 Wushu & Kung Fu träningsläger, prova-på
10–13 Kickboxning tävling: Swedish Open Kickboxing Championships
10–14 Taido uppvisning, prova-på
10–16 Aikido träning, uppvisningar
11–13 Judo 08-randori (samträning mellan Stockholmsklubbar)
11–14 HEMA uppvisningar, prova-på
11–17 Kyudo uppvisningar, presentation av kyudo och kyudoklubbarna, prova-på
12–16 Jujutsu läger, uppvisning, prova-på Ju Shin Jutsu
13–14 Judo prova-på
13–15 Taekwondo träningsläger med landslaget + internationella gäster, träningsmatcher
13–16 Boxning matcher
Det här händer på festivalen
Taido
BOXNING
JUDO
HEMA
KYUDO
AIKIDO
submission wrestling
taekwondo
MUAY THAI
KICKBOXNING